روش‌های ثبت‌نام


۱. هزینه ثبت‌نام(هزینه این دوره ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال است که ۵۰٪ آن از سوی مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای پرداخت شده است) ۵۰۰/۰۰۰ تومان

۲. اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران سازمان‌ها: ۴۰۰/۰۰۰ تومان

۳. طلاب، دانشجویان و دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی: ۲۷۰/۰۰۰ تومان

۴. ثبت‌نام‌کنندگان گروهی(سه نفر به بالا) هر نفر: ۲۰۰/۰۰۰ تومان

5. ثبت‌نام‌کنندگان جهاد دانشگاهی با توجه به نامه معاونت فرهنگی

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر 66951157

پیگیری شبکه‌های اجتماعی در بخش تماس با ما


🏢مکان : جلسه به صورت مجازی برگزار می شود.

🗓️ تاریخ برگزاری : از ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ تا ۵ شهریور ۱۴۰۰

🕐تاریخ ثبت نام : از ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت

طول دوره : ۴ روز ( هر روز ۴ جلسه یک و نیم ساعته )

ظرفیت کل : محدود


معرفی اساتید

دکتر لیاقت تکیم

عضو هیئت علمی دانشگاه McMaster

دکتر لیاقت تاکیم در زنگبار تانزانیا در خانواده‌ای از شیعیان خوجه به دنیا آمد. در سال 1978م از دانشگاه لندن در رشته اقتصاد فارغ‌التحصیل شد و سپس در رشته «تاریخ ادیان» در دانشگاه ویرجینیای آمریکا به تحصیل پرداخت. وی با پایان نامه‌ای با عنوان «تحقیقی درباره عقیده موعودگرایی در اسلام» در سال 1983م، در مقطع کارشناسی ارشد از این دانشگاه تحصیلات خود را به اتمام رساند. همان سال به حوزه علمیه قم آمد و به تحصیل و تحقیق در زمینه فقه شیعی، حدیث و رجال، تفسیر، اصول و ادبیات عرب مشغول شد. دو سال بعد به انگلستان رفت و در رشته تاریخ ادیان مشغول تحصیل شد. وی در سال 1990م موفق به اخذ درجه دکترا از دانشگاه سواس (Soas) لندن با پایان نامه ای با عنوان «تصویر رجال امامان شیعه در ادبیات زندگی نامه‌ای امامیه» شد.

آنگاه به کانادا رفت و ریاست مرکز مطالعات دینی تورنتو را بر عهده گرفت. دکتر تاکیم از آن پس در دانشگاه‌های آمریکای شمالی مانند کوئین، مک مستر، واندربیلت، میامی و دنور به تدریس پرداخت. وی از دو سـال پیش تاکنون استاد کرسی شارجه درباره اسلام جهانی در گروه مـطالعات دینی دانشگاه مک مستر (MMaster) کانادا است. وی به زبان‌های انگلیسی، سواحیلی و گجراتی مسلط است و به صورت وسیعی از زبان‌های فارسی، عربی و اردو در تحقیقات خود استفاده می‌کند.

وی در دهه اخیر به صورت وسیعی به نگارش درباره اسلام در آمریکا، جنگ و صلح در سنت اسلامی، زنان در فقه اسلامی، سنت تراجمی در اسلام، جهاد از نظر شیعه، فرهنگ زیارت و فره مندی اولیاء مسلمان، سنت‌های عرفانی در اسلام و بسیاری از مسایل شیعی تحقیق و تألیف کرده است. 

تاریخ :‌ 6 مرداد 1400, 13:43 بازدید : 51
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف