روش‌های ثبت‌نام


۱. هزینه ثبت‌نام(هزینه این دوره ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال است که ۵۰٪ آن از سوی مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای پرداخت شده است) ۵۰۰/۰۰۰ تومان

۲. اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران سازمان‌ها: ۴۰۰/۰۰۰ تومان

۳. طلاب، دانشجویان و دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی: ۲۷۰/۰۰۰ تومان

۴. ثبت‌نام‌کنندگان گروهی(سه نفر به بالا) هر نفر: ۲۰۰/۰۰۰ تومان

5. ثبت‌نام‌کنندگان جهاد دانشگاهی با توجه به نامه معاونت فرهنگی

شماره تماس برای کسب اطلاعات بیشتر 66951157

پیگیری شبکه‌های اجتماعی در بخش تماس با ما


🏢مکان : جلسه به صورت مجازی برگزار می شود.

🗓️ تاریخ برگزاری : از ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ تا ۵ شهریور ۱۴۰۰

🕐تاریخ ثبت نام : از ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت

طول دوره : ۴ روز ( هر روز ۴ جلسه یک و نیم ساعته )

ظرفیت کل : محدود


معرفی اساتید

مدرسه تابستانه قرآن و فرهنگ افتتاح شد

مراسم افتتاحیه مدرسه بین‌المللی تابستانی «قرآن و فرهنگ» صبح امروز چهارشنبه ۲۰ مردادماه در محل سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد.
در آئین افتتاحیه نخستین مدرسه بین‌المللی تابستانی قرآن و فرهنگ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدسعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی؛ احمد پاکتچی، نماینده و سفیر ایران در یونسکو و محمود کریمی، دبیر علمی مدرسه به سخنرانی پرداختند.

محمود کریمی، دبیر علمی مدرسه بین‌المللی «قرآن و فرهنگ» در مراسم افتتاحیه ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: مفتخریم نخستین مدرسه بین‌المللی «قرآن و فرهنگ» را در این ایام راه‌اندازی کنیم و تقارن برپایی این مدرسه با ایام محرم را به فال نیک می‌گیریم و این نشان می‌دهد فرهنگ قرآنی جدای از فرهنگ حسینی نیست. اگر اسلام را دینِ فرهنگ و قرآن را کتابِ فرهنگ‌ساز بدانیم به بیراهه نرفته‌ایم.

وی ادامه داد: توصیه‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری در باب حفظ فرهنگ قرآنی نشان دهنده همین حقیقت درباره رابطه قرآن و فرهنگ است. شناخت فرهنگ قرآنی و تعامل قرآن و فرهنگ در بُعد فردی و اجتماعی، امری اجتناب‌‌ناپذیر است. در بُعد فردی بدون فرهنگ قرآنی، جهان بینی قرآنی درک نمی‌شود. در بُعد جهانی نیز آنچه امروز علوم انسانی قرآن‌بنیان می‌نامیم و از ساخت تمدن نوین اسلامی سخن می‌گوییم بدون شناخت مؤلفه‌های فرهنگی قرآن امکان‌پذیر نیست. در همین راستا مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم با همکاری دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق(ع) راه‌اندازی و به عنوان نخستین مدرسه بین‌المللی قرآن و فرهنگ شروع به کار می‌کند.

اهمیت مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن

کریمی بیان کرد: سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و دانشگاه امام صادق(ع) هر دو داعیه‌دار رسالت مطالعات میان رشته‌ای در زمینه قرآن کریم هستند و دغدغه مشترک آنها آموزش و پژوهش میان رشته‌ای در حوزه قرآن است و الحمدالله تاکنون منشأ خدمات ارزنده‌ای در این حوزه بوده‌اند. این مدرسه با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی برگزار خواهد شد و ترجمه فارسی سخنان اساتید خارجی نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

دبیر علمی مدرسه بین‌المللی «قرآن و فرهنگ» یادآور شد: جلسات این مدرسه را در روزهای ۲۱ و ۲۲ مرداد و ۴ و ۵ شهریورماه به صورت فشرده تشکیل خواهد شد و ‌طیف زیادی از نظریات فرهنگ و فهم فرهنگی قرآن و چیستی و چگونگی آن در این دوره مطرح خواهد شد و قرار است مجموعه این تلاش‌ها به چند زبان منتشر و مورد نقد و بررسی پژوهشگران این حوزه قرار گیرد.

کریمی گفت: دانشمندان و دانشجویان ما علاقه خاصی به این حوزه دارند و ان‌شاءالله مطالب بیان شده در این مدرسه به دستاوردی برای مدارس بعدی تبدیل شود. لازم است از مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن کریم در سازمان فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی تشکر کنم که زحمات زیادی را متحمل شدند تا این برنامه به نتیجه برسد. 
تاریخ :‌ 20 مرداد 1400, 17:23 بازدید : 22
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف